0
۰۹۳۶۴۲۴۵۱۳۸

پرستاشاپ

آموزش پرستاشاپ

یکی از مباحث جذاب در دنیای کنونی طراحی سایت فروشگاهی است. برای راه اندازی چنین فروشگاههای اینترنتی نیاز به داشتن دانش برنامه نویسی نیست. با استفاده از نرم افزارهای مدیریت محتوا (CMS) مانند وردپرس، جوملا و پرستاشاپ به راحتی میتوانید بدون یک خط برنامه نویسی یک سایت فروشگاهی راه اندازی کنید. در این دوره آموزشی قصد داریم نحوه راه اندازی سایت فروشگاهی را به صورت کاربردی به شما آموزش دهیم.

 

جلسه اول: مقدمه

قبل از هر چیز شما نیاز به هاست دارید. هاست به فضایی گفته می شود که شما سایت را در آن ذخیره و راه اندازی می کنید. بنابراین باید ابتدا وارد سرورهایی شوید که این خدمات را به شما ارائه میکنند. در این درس ما یک هاست رایگان در سایت پارس پک ایجاد می کنیم. علاوه بر هاست شما باید یک دامنه نیز داشته باشید. به صورت ساده دامنه همان اسم سایت شماست که دیگران برای دیدن سایت شما به آن نیاز دارند. در این درس نحوه ثبت دامنه و هاست به صورت ویدئویی آموزش داده شده است. علاوه بر آن روش نصب پرستاشاپ بر روی هاست را نیز فرا می گیرید. 

 

جلسه دوم: تغییر قالب

امیدوارم تا کنون هاست خود را راه اندازی کرده و دامین خود را ثبت کرده باشید. پس از نصب پرستاشاپ لازم است چندین گام برای راه اندازی کامل فروشگاه بردارید. در این آموزش به شما نحوه تغییر قالب پرستاشاپ را آموزش می دهیم. قالب سایت یکی از مواردی است که در جذب مخاطب بسیار تاثیر گذار است. چنانچه قالب کاربر پسندی را انتخاب نکرده باشید کاربران پس از مراجعه به سایت شما بدون اینکه وارد بخشهای دیگر سایت شما شوند از سایت خارج شده در نتیجه تعداد بازدید کننده های سایت شما کاهش خواهند یافت. پس در نظر بگیرید قالب مناسبی را برای فروشگاه خود انتخاب کنید. 

 

جلسه سوم: ایجاد کاتالوگ محصولات

در پرستاشاپ برای درج محصولات از بخش کاتالوگ استفاده می شود. همانطور که در دنیای واقعی قبل از خرید یک محصول مشخصات آن محصول را از طریق کاتالوگ مشاهده می کنید، دیدن تصویر مربوط به محصول و اطلاعات دقیق در رابطه با آن به مشتری در تصمیم گیری در رابطه با خرید محصول کمک می کند. در سیستم پرستاشاپ نیز امکاناتی برای این منظور در نظر گرفته شده است. اگر تمایل دارید محصولات خود را از طریق سایت به فروش برسانید باید کاتالوگی از محصولات متنوع را ایجاد کنید. در این آموزش نحوه درج محصول در کاتالوگ را به همراه سایر تنظیمات مورد نیاز برای درج محصول به شما آموزش می دهیم.

 

جلسه چهارم: تغییر پلن

پس از اینکه سایت خود را بر روی هاست رایگان طراحی کردید هنگام وارد کردن اطلاعات ممکن است با خطاهایی مواجه شوید. یکی از دلایل مربوط به این خطاها این است که ظرفیت دیسک هاست رایگان پر شده و امکان اضافه کردن اطلاعات به سایت وجود ندارد. بنابراین بهتر است یک هاست با ظرفیت مناسب خریداری کنید. در این آموزش نحوه تغییر پلن هاست را به شما آموزش می دهیم. در طی عملیات ارتقا این امکان وجود دارد که با مشکلاتی مواجه شوید که در این آموزش راهکارهایی را برای برطرف کردن آنها به شما آموزش خواهیم داد.