0
۰۹۳۶۴۲۴۵۱۳۸

ایجاد کوئری به روز رسانی

ایجاد کوئری به روز رسانی

در این جلسه قصد داریم روش به روز رسانی یک یا چندین رکورد را بر اساس ایجاد کوئری به روز رسانی (Update Query) آموزش دهیم. در برخی از نرم افزارهای مبتنی بر دیتابیس نیاز به ویرایش اطلاعاتی است که از قبل درج شده است. برای مثال شماره تلفن یک دانش آموز تغییر می کند یا قصد داریم نمره تعدادی از دانش آموزان را به یکباره ویرایش کنیم. در این مثال قصد داریم یک نمره به همه دانش آموزان اضافه کنیم. یک کوئری به روش Design ایجاد کنید. جدول نمره را اضافه کنید.

کوئری به روز رسانی

 

به منظور ایجاد کوئری به روز رسانی، ابتدا فیلدی که قصد ویرایش آن را داریم دوبار کلیک می کنیم. در این مثال فیلد Mark یا نمره را به بخش پایینی کوئری منتقل کنید. سپس در ریبون Design نوع کوئری را به Update تغییر دهید.

انتخاب گزینه update

 

ردیفی به قسمت پایینی کوئری به نام Update To اضافه می شود. در این بخش می توانیم به صورت مستقیم عبارت مربوط به آپدیت را بنویسیم. اما یک روش دیگر برای درج عبارت استفاده از Builder است. در حالیکه در بخش Update To از قسمت پایینی کوئری قرار دارید بر روی علامت Builder از ریبون Design کلیک کنید.

انتخاب builder

 

عبارت مورد نظر خود را در این بخش باید وارد کنید. برای وارد کردن بر روی علامت + مربوط به دیتابیس و سپس Tablesو پس از آن جدول tblMark کلیک کنید. فیلد Mark را با دوبار کلیک اضافه کرده و عبارت +۱ را به انتهای عبارت اضافه کنید. یعنی قصد داریم به همه دانش آموزان یک نمره اضافه کنیم.

عبارت محاسباتی

 

کوئری را ذخیره کنید.

ذخیره کوئری

 

اکنون کوئری را اجرا کنید. اکسس به شما پیغام هشداری می دهد که نشان دهنده تعداد رکوردهایی است که عمل ویرایش روی آنها صورت میگیرد. بر روی Yes کلیک کنید و جدول نمرات را برای دیدن نتیجه باز کنید.

[ux_image id=”3397″ width=”77″]

هشدار به روزرسانی جدول

ممکن است برای برخی از فیلدهای جدول Validation Rule قرار داده باشید که این عمل به روز رسانی با آن متناقض باشد. در این مثال باید نمرات دانش آموزان بین ۰ تا ۲۰ باشد و در نتیجه نمی تواند به نمراتی که بالای ۱۹ است یک نمره اضافه کند چون با قانونی که تعریف کرده ایم در تناقض است.

هشدار به روز رسانی

بر روی Yes کلیک کنید. جدول نمرات را باز کنید. اکسس یک نمره به همه دانش آموزان اضافه کرده است.

نتیجه به روزرسانی

ایجاد کوئری به روز رسانی به دستورات SQL

اکنون قصد داریم عمل به روز رسانی را با استفاده از دستورات SQL انجام دهیم. یک کوئری به روش Design ایجاد کنید و پنجره Show Table را ببندید و وارد نمای SQL View شوید. دستور SELECT ; را پاک کنید. دستور مربوط به آپدیت یک کوئری به صورت زیر بنویسید.

کوئری به روز رسانی با sql

 

کوئری را ذخیره کرده و سپس اجرا کنید. در این کوئری یک نمره به نمرات دانش آموزان بدون قید و شرط اضافه می شود. برای اینکه شرطی قرار دهیم باید از کلمه WHERE استفاده کنیم.

هشدار به روز رسانی

کوئری را به صورت فوق ویرایش کرده و سپس اجرا کنید. از آنجائیکه شرط قرار دادیم تعداد رکوردهایی که ویرایش می شود کمتر است و فقط ۴ رکورد را ویرایش می کند.

 

فیلم آموزشی ایجاد کوئری به روز رسانی

برای اینکه خیلی خوب نحوه ایجاد کوئری به روز رسانی در اکسس را یاد بگیرید حتما فیلم آموزشی زیر را تماشا کنید.

 

ارسال دیدگاه