0
۰۹۳۶۴۲۴۵۱۳۸

تاتو در فتوشاپ

مقدمه 

تاتو انواع مختلف و كاربردهای متنوعی دارد. می توان از يك منظر تاتو را تنها روشی برای تزيين، نشان دادن وابستگی شخص به گروه يا عقيده ای خاص، تنوع طلبی، آرايش دائمی و… دانست؛ اما از منظری ديگر می توان تاتو را راهی برای پوشاندن و از بين بردن نقايص مختلف مانند نقايص مادرزادی يا اكتسابی دانست. در این آموزش نحوه تاتو در فتوشاپ را به شما خواهیم آموخت. 

آماده کردن تصویر

تصوير اصلي را باز كرده و فايل Tattoos را نيز باز كنيد. بخش سمت چپ را همانند شكل زير انتخاب كرده و فرمان Copy‌ را اجرا نماييد.

تصویر تاتو

به فايل اصلي باز گشته و Paste را اجرا نماييد. لايه را به Smart Object تبديل كنيد. فرمان Free Transform را اجرا كنيد. كليد Shift را نگه­داشته و اندازه آن را تغيير دهيد و آن را در صورت لزوم بچرخانيد. در تصوير زير نحوه قرار گرفتن نقش نشان داده شده است.

قرار دادن تصویر تاتو

طبیعی کردن تاتو

روي لايه نقش كليك راست كرده و فرمان Rasterize را اجرا نماييد. فيلتر Liquify را اجرا نماييد. از پانل سمت راست در قسمت Use گزينه Background را انتخاب نماييد. اولين ابزار يعني Forward Warp Tool را انتخاب نماييد. اندازه Brush را تنظيم نماييد. روي ناحيه­هايي كه بايد نقش روي محدوده برآمدگي و فرورفتگي باشد بكشيد كه به نظر آيد تصوير واقعاً در آنجا وجود دارد. ناحيه­هاي اضافي را نيز با همين ابزار و ايجاد تورفتگي تغيير داده تا طبيعي به نظر برسد. اكنون گزينه Blending Mode را بر روي Multiply قرار دهيد. ميزان Opacity‌ را كم كنيد. فيلتر زير را بر روي اين لايه اجرا نماييد:

Filter–>Noise–>Add Noise

تغييرات را همانند شكل زير اعمال كنيد:

پالت Add Noise

تصوير همانند شكل زير تغيير مي­يابد:

تصویر تاتو روی بدن

اعمال تاتو روی بخش دیگر

حال نيمه راست تصوير Tattoo را انتخاب و فرمان Copy را اجرا كنيد و همانند تصوير قبلي تمامي فرمانها را روي اين قسمت نيز اعمال كنيد. ابتدا تصوير را تغيير اندازه داده و بچرخانيد.

تاتو روی دست

سپس روي آن ماسك قرار دهيد و با Brush‌ به رنگ مشكي ناحيه اضافي را پاك كنيد. Blending Mode را روي Multiply تنظيم كنيد و Opacity را كاهش دهيد. لايه را Rasterize كنيد. فيلتر Liquify را اجرا نماييد. همانند تصوير قبلي به گونه­اي تغييرات اعمال كنيد كه طبيعي به نظر برسد. تصوير به شكل زير تغيير يافته است:

تغییر رنگ تاتو

براي تغيير رنگ نقش مي­توانيد فرمان Hue/Saturation‌ را اجرا نماييد.

 

ارسال دیدگاه