تاتو در فتوشاپ

تغییر رنگ تاتو

مقدمه 

تاتو انواع مختلف و کاربردهای متنوعی دارد. می توان از یک منظر تاتو را تنها روشی برای تزیین، نشان دادن وابستگی شخص به گروه یا عقیده ای خاص، تنوع طلبی، آرایش دائمی و… دانست؛ اما از منظری دیگر می توان تاتو را راهی برای پوشاندن و از بین بردن نقایص مختلف مانند نقایص مادرزادی یا اکتسابی دانست. در این آموزش نحوه تاتو در فتوشاپ را به شما خواهیم آموخت. 

آماده کردن تصویر

تصویر اصلی را باز کرده و فایل Tattoos را نیز باز کنید. بخش سمت چپ را همانند شکل زیر انتخاب کرده و فرمان Copy‌ را اجرا نمایید.

تصویر تاتو

به فایل اصلی باز گشته و Paste را اجرا نمایید. لایه را به Smart Object تبدیل کنید. فرمان Free Transform را اجرا کنید. کلید Shift را نگه­داشته و اندازه آن را تغییر دهید و آن را در صورت لزوم بچرخانید. در تصویر زیر نحوه قرار گرفتن نقش نشان داده شده است.

قرار دادن تصویر تاتو

طبیعی کردن تاتو

روی لایه نقش کلیک راست کرده و فرمان Rasterize را اجرا نمایید. فیلتر Liquify را اجرا نمایید. از پانل سمت راست در قسمت Use گزینه Background را انتخاب نمایید. اولین ابزار یعنی Forward Warp Tool را انتخاب نمایید. اندازه Brush را تنظیم نمایید. روی ناحیه­هایی که باید نقش روی محدوده برآمدگی و فرورفتگی باشد بکشید که به نظر آید تصویر واقعاً در آنجا وجود دارد. ناحیه­های اضافی را نیز با همین ابزار و ایجاد تورفتگی تغییر داده تا طبیعی به نظر برسد. اکنون گزینه Blending Mode را بر روی Multiply قرار دهید. میزان Opacity‌ را کم کنید. فیلتر زیر را بر روی این لایه اجرا نمایید:

Filter–>Noise–>Add Noise

تغییرات را همانند شکل زیر اعمال کنید:

پالت Add Noise

تصویر همانند شکل زیر تغییر می­یابد:

تصویر تاتو روی بدن

اعمال تاتو روی بخش دیگر

حال نیمه راست تصویر Tattoo را انتخاب و فرمان Copy را اجرا کنید و همانند تصویر قبلی تمامی فرمانها را روی این قسمت نیز اعمال کنید. ابتدا تصویر را تغییر اندازه داده و بچرخانید.

تاتو روی دست

سپس روی آن ماسک قرار دهید و با Brush‌ به رنگ مشکی ناحیه اضافی را پاک کنید. Blending Mode را روی Multiply تنظیم کنید و Opacity را کاهش دهید. لایه را Rasterize کنید. فیلتر Liquify را اجرا نمایید. همانند تصویر قبلی به گونه­ای تغییرات اعمال کنید که طبیعی به نظر برسد. تصویر به شکل زیر تغییر یافته است:

تغییر رنگ تاتو

برای تغییر رنگ نقش می­توانید فرمان Hue/Saturation‌ را اجرا نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش به صورت کاربردی و پروژه محور رد کردن