تغییر شکل میوه با فتوشاپ

تغییر شکل میوه

مقدمه 

تغییر شکل میوه روشی شامل انتخاب شکل مورد نظر برای میوه‌ها و سبزیجات و سپس تولید آن توسط شرکت چینی است. گلابی به شکل مجسمه بودا و یا هندوانه مکعبی از نمونه‌های تولیدی این شرکت است. حال با استفاده از فتوشاپ می توان شکل میوه ها را تغییر داد. در این آموزش روش طراحی میوه به شکل مربع را آموزش می دهیم. 

تصاویر مورد استفاده در پروژه در پوشه مربوطه قرار دارد و به صورت زیر می­باشد:

تصویرهای پروژه

تصویر سیب را در فتوشاپ باز کنید. فایل جدید با مشخصات زیر ایجاد کنید:

پنجره New

ابتدا با ابزار Magic Wand زمینه سفید را انتخاب و پاک کنید. تصویر سیب را در فایل اصلی بکشید. لایه را به Apple‌ تغییر نام دهید. لایه جدیدی ایجاد کرده و نام آنرا ۳D Shape قرار دهید. ابزار Line‌ را انتخاب کرده از نوار موارد اختیاری گزینه Fill Pixel را انتخاب کنید. رنگ روزمینه را سبز انتخاب کنید تا مشخص باشد. میزان Weight را ۲۰ پیکسل وارد کنید. با رسم خطوط یک مکعب رسم کنید. تصویری همانند شکل زیر رسم نمایید:

ترسیم مکعب

اکنون باید تصویر را بر اساس مکعب رسم شده تغییر شکل داد. لایه Apple را انتخاب کرده و فیلتر Liquify‌ را اجرا کنید. گزینه Show Backdrop را علامتدار کنید. در قسمت Use گزینه ۳D Shape را انتخاب کنید. میزان Opacity را کم کنید. ابزار Forward Warp  را انتخاب کنید. اندازه قلم را تغییر داده و تصویر سیب را داخل مکعب بکشید. در واقع مکعب نقش راهنما را بازی می­کند. اگر قسمتی را بخواهید به حالت قبلی بازگردنید از ابزار Recostruction استفاده کنید. برای دیدن تغییرات انجام شده گزینه Show Backdrop‌ را بردارید. تغییرات به شکل زیر می­باشد:

تغییر حالت میوه

با ابزار Pucker‌ در قسمتهایی که برآمده است تورفتگی ایجاد کنید. حال لایه ۳D Shape را مخفی کنید. بالای لایه Apple‌ لایه دیگری ایجاد کرده و نام آنرا Highlights قرار دهید. ابزار Brush‌ را انتخاب و رنگ روزمینه را صورتی بسیار روشن انتخاب کنید. روی خطوطی که نشان دهنده حالت مکعب باشد بکشید. در نقطه اول کلیک کرده و با نگه داشتن کلید Shift‌ روی نقطه مقابل آن کلیک کنید. با ابزار Eraser‌ با لبه­های نرم قسمتهای اضافی را پاک کنید و میزان Opacity لایه را کاهش دهید تا طبیعی به نظر برسد. فیلتر Guassian Blur‌ را روی آن اجرا کنید تا روشنایی گسترش یابد. تصویر به شکل زیر تغییر می­یابد:

بعد دادن به میوه

کلید Ctrl‌ را نگه داشته و لایه Apple‌ را کلیک کنید. لایه Background را انتخاب کرده و لایه جدیدی ایجاد کنید. ابزار Paint Bucket را انتخاب کرده و با رنگ مشکی درون ناحیه انتخاب را پر کنید. لایه Apple را مخفی کرده تا نتیجه را ببینید. فرمان Deselect را اجرا کنید. از منوی Edit‌ فرمان Transform و سپس Distort را کلیک کنید. شکل را به سمت راست بکشید تا همانند سایه به نظر برسد. هنگام سایه­گذاری به Highlight‌ توجه کنید. سایه باید نقطه مقابل روشنایی باشد. فیلتر Guassian Blur‌ را اجرا کنید. عدد ۵۰ را وارد کرده وOk  را کلیک کنید. میزان Opacity را ۵۰% کاهش دهید. با ابزار Eraser نرم مقداری از سایه را پاک کنید. نام لایه را Shadow Buttom  قرار دهید. تصویر همانند شکل زیر است:

سایه دار کردن میوه

با ابزار Brush به رنگ مشکی و میزان Hardness‌ به اندازه صفر سایه­هایی در قسمت پایینی سیب رسم کنید. سایه همانند شکل زیر است:

اعمال سایه به میوه

با ابزار Lasso‌ ناحیه­ای همانند شکل زیر انتخاب کنید:

انتخاب میوه

پوشه پروژه را باز کرده و تصویر سیب نصف شده را باز کنید. فایل سیب نصف شده را انتخاب کرده وکپی کنید. به فایل اصلی باز گشته و فرمان Paste Into را اجرا کنید تا درون ناحیه انتخابی کپی شود. فرمان Transform و سپس Distort‌ را اجرا کنید. نقاط به به گونه­ای تغییر دهید که در همان زاویه سیب باشد. اکنون نام لایه را Sliced Apple قرار دهید. تصویر به شکل زیر تغییر می­یابد:

ترکیب میوه

اکنون ابزار Healing Brush‌ را انتخاب کنید. میزان Hardness‌ را صفر قرار دهید. اندازه قلم­مو را انتخاب کرده و کلید Alt‌ را نگه داشته و از ناحیه سیب نمونه برداری کنید و روی ناحیه فوقانی که اضافی است کلیک کنید. این کار را تا زمانی که کل قسمتهای اضافی پاک شود ادامه دهید. تصویر به شکل زیر تغییر می­یابد:

تغییر جزئیات میوه

ابزار Brush را انتخاب کرده وHardness را روی ۱۰۰% قرار دهید. میزان Opacity‌ را از نوار موارد اختیاری روی ۱۰۰% قرار دهید. رنگ روزمینه را سفید انتخاب کنید. ماسک مربوط به لایه را انتخاب کرده و قسمتهای لبه­های پایینی سیب را پاک کنید. ابزار Burn‌ را انتخاب کرده و در نوار موارد اختیاری قسمت Range را Shadow‌ انتخاب کنید. مقدار Exposure‌ بستگی به تصویر شما دارد. در این تمرین ۸۵ انتخاب شده است. از لایه Sliced Apple‌ کپی ایجاد کنید. بر روی لبه­های سیب بکشید. تصویر را به شکل زیر تغییر دهید:

تصویر نهایی میوه

در لایه Sliced Apple‌ را با هم ادغام کنید. این کار را می­توانید بر روی میوه­ها و یا حیوانات انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *