هنر پاپ در فتوشاپ

مقدمه 

نوعی هنر است که در سال ۱۹۵۰ استفاده می­شده است. اما در حال حاضر نیز برخی از مکانها از این هنر استفاده می­کنند. می خواهیم عکس را تبدیل به نقاشی هنری پاپ تبدیل کنیم. می خواهیم با استفاده از فتوشاپ و انجام یکسری فرمانهای ساده خروجی حرفه ای داشته باشیم. 

باز کردن تصویر

در پوشه مربوط به پروژه فایلهای تصویر و رنگ استفاده شده را باز کنید. روی لایه فایل اصلی دوبار کلیک کرده و نام آنرا Original بنامید. لایه دیگری ایجاد کرده و نام آنرا Background بنامید. ابزار Pen را انتخاب کرده و دور تا دور ناحیه مورد نظر، مسیری رسم کنید. روی مسیر رسم شده کلیک راست کرده و Make Selection را انتخاب نمایید.Feather را صفر و Anti Alised را علامتدار کرده و گزینه Ok را کلیک کنید. فرمان Inverse را اجرا کنید. از صفحه کلید Delete را فشار دهید. رنگ زمینه حذف می­شود. تصویر هم اکنون به شکل زیر است.

تصویر اصلی

لایه Original را انتخاب کرده و فرمان Shadow/Highlights را اجرا نمایید. تغییراتی همانند شکل زیر ایجاد کنید:

پالت Shadow/Highlight

اعمال جلوه سیاه و سفید

از لایه Original یک کپی ایجاد کنید. روی آن فرمان Desaturate را اجرا کرده تا رنگ لایه برداشته شود. لایه را Black and White‌ بنامید. روی آن کلیک راست کرده و فرمان Duplicate Layer را اجرا کنید. در قسمت Document گزینه New را انتخاب کنید. لایه در فایل جدید ایجاد می­شود. فرمان زیر را اجرا کنید:

Image–>Adjustment–>Threshold

علامت سفید را تغییر داده تا به اندازه دلخواه تغییر کند. OK را کلیک کنید. برخی از نواحی تصویر به صورت نقطه نقطه خواهد شد. بنابراین فیلتر Gaussian Blur را اجرا کنید. عدد ۱٫۵ را وارد کرده و OK را کلیک کنید. تصویر به شکل زیر تغییر می­یابد:

تصویر سیاه و سفید

فرمان زیر را اجرا نمایید:

Image–>Mode–>Grayscale

گزینه Discard را کلیک کنید. فرمان فرمان فوق را تکرار کرده با این تفاوت که گزینه Bitmap را انتخاب نمایید. گزینه Ok را کلیک کنید. عدد ۳۰۰ را انتخاب کنید و Method را Halftones انتخاب کنید. Ok را کلیک کنید. در پنجره مربوط به Halftones تغییرات زیر را انجام دهید:

پالت Halftone

تغییرات همانند شکل زیر می­باشد:

تصویر پس از اجرای Halftone

تغییر مد تصویر

اکنون Mode را به Grayscale تغییر دهید. بار دیگر Mode را به RGB تغییر دهید. روی لایه کلیک راست کرده و Duplicate Layer را اجرا کنید. در پنجره باز شده در قسمت Document نام فایل پروژه اصلی را انتخاب نمایید. کپی بر روی لایه جدید ایجاد می­گردد. نام لایه را Dots قرار دهید. کلید Alt را نگه داشته و بین دو لایه Dots و Black and White کلیک کنید. مشاهده می­کنید که Background پاک می­شود. اکنون به رنگهای موجود در فایل Popart_Color نیاز داریم. فایل را انتخاب کرده و با ابزار Eye dropper رنگ قسمت Background را انتخاب کنید.

انتخاب رنگ از پالت رنگی

رنگ آمیزی عکس

لایه Background را انتخاب کنید. با ابزار Paint Bucket لایه را رنگ­آمیزی کنید. بالاترین لایه را انتخاب کرده و لایه جدیدی به نام Skin انتخاب کنید. رنگ قسمت Skin را از فایل رنگ نمونه برداری کنید. ابزار Brush را انتخاب کرده و میزان Hardness آن ۱۰۰ باشد و از Blending Mode گزینه Multiply را انتخاب کنید. ناحیه صورت را رنگ کنید. لایه دیگری به نام Lips‌ ایجاد کرده و Blending را Multiply انتخاب کنید. ناحیه لب را با رنگ نمونه برداری شده رنگ­آمیزی کنید. لایه­های دیگری به نام Eyes و Hair و Jewelery ایجاد کرده و این فرمانها را برای آنها نیز تکرار کنید. تصویر نهایی به  شکل زیر خواهد بود.

تصویر تغییر یافته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش به صورت کاربردی و پروژه محور رد کردن