فرمان Layer Comps در فتوشاپ

layer copms

در واقع Layer Comps این امکان را برای طراحان فراهم می­کند که چندین Layout متفاوت را در یک فایل ذخیره کنند. خیلی از افراد از فتوشاپ برای انجام کارهای مربوط به طراحی مواردی همانند بروشور یا موارد دیگر استفاده می­کنند و بنابراین می­خواهند گزینه­های متفاوتی را به مشتری خود نشان دهند.

layer comps

به عنوان مثال فایلی حاوی Template مربوط به DVD داریم که به صورت زیر است:

قالب DVD

در یک فایل ۴ مدل از کاور روی دیسک طراحی شده است. این کار با استفاده از Layer Comps‌ می­باشد. این پالت را از منوی Window‌ فعال کنید. همانطور که مشاهده می­کنید Disc1دیده می­شود.

طرح DVD

برای دیدن سایر طرحها روی علامت مربع کنار آن کلیک کنید. به جای اینکه چندین فایل را باز کنیم، می­توانیم از ویژگی Layer Comps استفاده کنیم. برای ایجاد Layer Copms پالت مربوطه را فعال کنید. ابتدا علامت چشم مربوط به لایه­هایی که می­خواهید در Layer Comps قرار گیرند را فعال کنید. فرمان New Layer Comps را کلیک کنید. نامی برای آن در نظر بگیرید. Ok‌ را کلیک کنید. اکنون هر تغییری که می­خواهید روی لایه­های تصاویر انجام دهید. با کلیک کردن روی علامت مربع کنار نام Layer Comps که ایجاد کرده­ایم، تغییرات به حالت اولیه باز می­گردند. این کار را بار دیگر برای فایل تصویری دیگر تکرار کنید. فرض کنید بخواهید ۴ فایل برای کاور DVD طراحی کنید. لایه­ها را همه در یک فایل قرار دهید. Template مربوط به همه آنها یکسان است. فقط تصاویر تغییر می­یابند. بنابراین لایه­های مربوط به لایه Template باید برای تمامی ۴ تصویر فعال باشد. تصویر مربوط به DVD1 را فعال کرده و فرمان New Layer Comps را کلیک کنید. بار دیگر این کار را برای لایه­های مربوط به تصاویر DVD2‌ تکرار کنید. توجه کنید که لایه­های DVD1‌ را غیر فعال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *