0
۰۹۳۶۴۲۴۵۱۳۸

ایجاد کوئری حذف

ایجاد کوئری حذف

در جلسات قبل درباره روش های مختلف ایجاد کوئری توضیح دادیم. در این جلسه قصد داریم روش حذف رکوردهای موجود در جدول را توضیح دهیم. توجه کنید با حذف رکوردهای موجود در جدول امکان بازگشت اطلاعات وجود ندارد و در اکسس بلافاصله رکوردها حذف شده و امکان Undo وجود ندارد. بنابراین با احتیاط از این کوئری استفاده کنید. بهتر است هنگام آموزش بر روی جدول هایی عمل حذف رکورد انجام دهید که کپی پشتیبان از آن دارید. برای ایجاد کوئری حذف، ابتدا یک کوئری به روش Design ایجاد کنید. در این مثال قصد داریم رکوردهای موجود در جدول tblCourseBackup را حذف کنیم. از ریبون Design گزینه Delete را انتخاب کنید.

انتخاب کوئری delete

 

کوئری را ذخیره کرده و سپس اجرا کنید.

ذخیره کوئری حذف

پیغامی مبنی بر حذف رکوردهای جدول tblCourseBackup مشاهده می شود. با کلیک بر روی Yes، تمامی رکوردهای این جدول حذف شده و امکان Undo یا لغو دستور وجود ندارد.

هشدار حذف رکورد

جدول را باز کرده و مشاهده می کنید که همه رکوردهای آن حذف شده است.

حذف تمامی رکوردهای جدول

ایجاد کوئری حذف با دستورات SQL

یک کوئری به روش Design ایجاد کرده و در پنجره Show Table بدون اینکه جدولی انتخاب شود پنجره را ببندید. وارد نمای SQL View شده و دستور SELECT ; را پاک کنید. فرض کنید بخواهیم تمامی رکوردهای جدول tblStudentBackup را حذف کنیم. برای این منظور دستور زیر را وارد می کنیم.

کوئری حذف با sql

کوئری را اجرا کنید. هشداری مبنی بر حذف رکوردهای جدول به شما نشان داده می شود.

هشدار حذف رکورد

بر روی Yes کلیک کرده و جدول tblStudentBackup را برای مشاهده نتیجه کلیک کنید. تمامی رکوردهای جدول پشتیبان دانش آموزان حذف شده است.

حذف رکوردهای جدول

 

فیلم آموزشی ایجاد کوئری حذف

برای اینکه خیلی خوب نحوه ایجاد کوئری حذف در اکسس را یاد بگیرید حتما فیلم آموزشی زیر را تماشا کنید.

 

ارسال دیدگاه