تغییر پوست حیوانات

مقدمه 

در درسهای قبل ترکیب دو حیوان را آموزش دادیم. در این آموزش قصد داریم تغییر پوست حیوانات را آموزش دهیم. هدف از این آموزش این است که از ابزار Clone Stamp به شکل بهینه استفاده کنید تا نتایج طبیعی تری دریافت کنید. با تکنیک آموزش داده شده در این درس می توانید پوست حیوانات مختلف را به شکل طبیعی تغییر دهید. 

تصاویر استفاده شده در پروژه به صورت زیر می­باشد:

تصاویر پروژه

اگر توجه کنید جهت هر دو تقریباً مشابه هم است و این به طراحی کمک می­کند. فایلهای کرگدن و پلنگ را در فتوشاپ بازکنید. فایل پلنگ را روی فایل کرگدن بکشید. لایه پلنگ را Panther‌ و لایه دیگر را Rhino بنامید. میزان Opacity لایه Panther را کم کنید تا محل قرارگیری آن را روی کرگدن مشاهده کنید. در صورت لزوم اندازه تصویر پلنگ را بزرگتر کنید. مکان آن را تنظیم کنید. حال Opacity را روی ۱۰۰% قرار دهید. فیلتر Liquify‌ را اجرا کنید. گزینه Show Backdrops‌ را علامتدار کنید. در قسمت Use گزینه Rhino را انتخاب کنید. میزان Opacity‌ را ۵۰% قرار دهید. با استفاده از اولین ابزار در تصویر پلنگ تورفتگی ایجاد کنید و در صورتی لزوم برآمدگی ایجاد کنید تا همانند تصویر کرگدن شود. اندازه Brush را در صورت لزوم کم یا زیاد کنید. تغییرات همانند شکل زیر خواهد بود:

کپی تصویر

بر روی Ok کلیک کنید. تغییرات بر روی لایه حاوی تصویر پلنگ صورت می­گیرد و تصویر به شکل زیر تغییر می­یابد:

کپی تصویر پلنگ

گزینه Blending Mode را روی Multiply‌ قرار دهید. کلید Alt را نگه داشته و روی فرمان Adjustment‌ از پالت Layers کلیک کنید. فرمان Brightness/Contrast‌ را اجرا کرده و گزینه Clipping Mask را علامتدار کرده و Ok‌ را کلیک کنید. تغییراتی همانند شکل زیر اجرا کرده و Ok‌ را کلیک کنید:

پنجره Brighness

ناحیه­های اضافی پلنگ را باید پاک کرد. لایه Panther‌ را انتخاب کرده و روی آن ماسک ایجاد کنید. ابزار Brush‌ را با رنگ مشکی انتخاب کرده و میزان Opacity مربوط به قلم­مو را ۱۰۰% قرار دهید. نواحی اضافی را پاک کنید. به دلیل اعمال Brightness/Contrast متوجه خواهید شد هنگام پاک کردن، قسمت تیره تصویر نیز پاک می­شوند. تصویر را به شکل زیر تغییر دهید:

تغییر کرگدن

قسمتهای مربوط به شاخ و چشمها را نیز باید پاک کرد. برای بهتر دیدن Opacity این لایه را کم کنید. قسمت پا را باید همانند سایر پاها با پوست پلنگ پر کرد. از ابزار Clone Stamp‌ استفاده کرده و روی ناحیه پوست با گرفتن Alt نمونه برداری کرده و روی ناحیه پا کلیک کنید. تصویر به شکل زیر تغییر می­یابد:

تصویر نهایی کرگدن

2 دیدگاه برای “تغییر پوست حیوانات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *