0
۰۹۳۶۴۲۴۵۱۳۸

طراحی پس زمينه در فتوشاپ

مقدمه 

یکی از کاربردهای فتوشاپ طراحی پس زمینه است. از این تصاویر برای پس زمینه میز کار ویندوز، تبلت یا موبایل می توان استفاده کرد. یا اگر در زمینه تولید محتوای الکترونیکی فعالیت میکنید برای زمینه سی دی آموزشی خود نیاز به پس زمینه جذاب می باشید. در این درس با نحوه طراحی پس زمینه در فتوشاپ آشنا خواهید شد. 

ایحاد فایل جدید

فايل جديد با مشخصات زير ايجاد كنيد:

پنجره New

پنجره New

اعمال فیلتر

لايه Background را با رنگ مشكي پر كنيد. لايه جديدي ايجاد كنيد. آنرا نيز با ترنگ مشكي پر كنيد. فيلتر زير را اجرا كنيد.

Filter–>Render–>Lens Flare

نور را در مركز قرار داده و تغييراتي به شكل زير انتخاب كنيد:

فیلتر نور

تغییر ظاهر شکل

از منوي Edit فرمان Free Transform را اجرا كنيد. تصوير را به شكل زير تغيير دهيد:

تغییر شکل نور

 

از لايه كپي ايجاد كنيد. فرمان Free Transform را اجرا كنيد. و آنرا به صورت عمودي بچرخانيد. از قسمت Blending Mode گزينه Lighten را كليك كنيد. يك كپي ديگر از Layer1‌ ايجاد كرده و آنرا بچرخانيد و Blending Mode‌ را به Lighten‌ تغيير دهيد. يك كپي ديگر ايجاد كرده و فرمانهاي فوق را روي آن اجرا كنيد. تصويري به شكل زير ايجاد كنيد:

کپی و چرخش نور

لايه Background را دوبار كليك كرده و Ok را كليك كنيد. از منوي Layer‌ فرمان Merge Visible را اجرا كنيد. تمامي لايه­ها ادغام مي­شوند. فرمان Free Transform را اجرا كنيد. علامت زنجير بين W وH را كليك كنيد. عدد ۲۲۵ را براي W وارد كنيد. فيلتر زير را اجرا كنيد:

Filter–>Distort–>Wave

تغييراتي همانند شكل زير انتخاب و OK را كليك كنيد:

فیلتر Wave

از لايه كپي ايجاد كنيد. فيلتر زير را روي كپي اجرا كنيد:

Filter–>Distort–>Twirl

عدد ۳۳۰ را وارد كرده و Ok را كليك كنيد. Blending Mode را روي Screen‌ قرار دهيد تا تصوير لايه زيرين نيز ديده شود. تا كنون تصوير همانند شكل زير شده است:

چرخش نورپردازی

قرینه کردن تصویر

از بالاترين لايه كپي ايجاد كرده و آنرا بچرخانيد. اينكار را چندين بار تكرار كنيد تا نتيجه مطلوب حاصل شود. مي­توانيد فرمانهاي Flip Horizontal و Flip Vertical‌ را اجرا كنيد. فرمان Adjustment‌ را از پالت Layers اجرا كرده و Levels‌ را اجرا كنيد. تغييراتي همانند شكل زير اجرا كنيد:

پنجره Level

رنگ آمیزی پس زمینه

بار ديگر روي Adjustment كليك كرده و اينبار Hue/Saturation را انتخاب كنيد. گزينه Colorize‌ را علامتدار كرده و رنگهاي مختلف را امتحان كنيد. تمامي لايه­ها را انتخاب كنيد. فرمان Copy Merged‌ را از منوي Edit اجرا كنيد. فرمان Paste‌ را اجرا كنيد. اين كار باعث مي­شود تمامي تغييرات روي لايه­ها در يك لايه جمع شود. آنرا بالاي تمامي لايه­ها قرار دهيد. فرمان Flip Vertical را اجرا كرده و Blending Mode را روي Lighten قرار دهيد. تغييرات همانند تصوير زير خواهد بود:

رنگ آمیزی پس زمینه

 

ارسال دیدگاه