طراحی پس زمینه در فتوشاپ

مقدمه 

یکی از کاربردهای فتوشاپ طراحی پس زمینه است. از این تصاویر برای پس زمینه میز کار ویندوز، تبلت یا موبایل می توان استفاده کرد. یا اگر در زمینه تولید محتوای الکترونیکی فعالیت میکنید برای زمینه سی دی آموزشی خود نیاز به پس زمینه جذاب می باشید. در این درس با نحوه طراحی پس زمینه در فتوشاپ آشنا خواهید شد. 

ایحاد فایل جدید

فایل جدید با مشخصات زیر ایجاد کنید:

پنجره New

پنجره New

اعمال فیلتر

لایه Background را با رنگ مشکی پر کنید. لایه جدیدی ایجاد کنید. آنرا نیز با ترنگ مشکی پر کنید. فیلتر زیر را اجرا کنید.

Filter-->Render-->Lens Flare

نور را در مرکز قرار داده و تغییراتی به شکل زیر انتخاب کنید:

فیلتر نور

تغییر ظاهر شکل

از منوی Edit فرمان Free Transform را اجرا کنید. تصویر را به شکل زیر تغییر دهید:

تغییر شکل نور

 

از لایه کپی ایجاد کنید. فرمان Free Transform را اجرا کنید. و آنرا به صورت عمودی بچرخانید. از قسمت Blending Mode گزینه Lighten را کلیک کنید. یک کپی دیگر از Layer1‌ ایجاد کرده و آنرا بچرخانید و Blending Mode‌ را به Lighten‌ تغییر دهید. یک کپی دیگر ایجاد کرده و فرمانهای فوق را روی آن اجرا کنید. تصویری به شکل زیر ایجاد کنید:

کپی و چرخش نور

لایه Background را دوبار کلیک کرده و Ok را کلیک کنید. از منوی Layer‌ فرمان Merge Visible را اجرا کنید. تمامی لایه­ها ادغام می­شوند. فرمان Free Transform را اجرا کنید. علامت زنجیر بین W وH را کلیک کنید. عدد ۲۲۵ را برای W وارد کنید. فیلتر زیر را اجرا کنید:

Filter-->Distort-->Wave

تغییراتی همانند شکل زیر انتخاب و OK را کلیک کنید:

فیلتر Wave

از لایه کپی ایجاد کنید. فیلتر زیر را روی کپی اجرا کنید:

Filter-->Distort-->Twirl

عدد ۳۳۰ را وارد کرده و Ok را کلیک کنید. Blending Mode را روی Screen‌ قرار دهید تا تصویر لایه زیرین نیز دیده شود. تا کنون تصویر همانند شکل زیر شده است:

چرخش نورپردازی

قرینه کردن تصویر

از بالاترین لایه کپی ایجاد کرده و آنرا بچرخانید. اینکار را چندین بار تکرار کنید تا نتیجه مطلوب حاصل شود. می­توانید فرمانهای Flip Horizontal و Flip Vertical‌ را اجرا کنید. فرمان Adjustment‌ را از پالت Layers اجرا کرده و Levels‌ را اجرا کنید. تغییراتی همانند شکل زیر اجرا کنید:

پنجره Level

رنگ آمیزی پس زمینه

بار دیگر روی Adjustment کلیک کرده و اینبار Hue/Saturation را انتخاب کنید. گزینه Colorize‌ را علامتدار کرده و رنگهای مختلف را امتحان کنید. تمامی لایه­ها را انتخاب کنید. فرمان Copy Merged‌ را از منوی Edit اجرا کنید. فرمان Paste‌ را اجرا کنید. این کار باعث می­شود تمامی تغییرات روی لایه­ها در یک لایه جمع شود. آنرا بالای تمامی لایه­ها قرار دهید. فرمان Flip Vertical را اجرا کرده و Blending Mode را روی Lighten قرار دهید. تغییرات همانند تصویر زیر خواهد بود:

رنگ آمیزی پس زمینه

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *