ایجاد کوئری درج

کوئری درج

ایجاد کوئری درج

گاهی در برنامه های مبتنی بر دیتابیس لازم است اطلاعاتی از یک جدول انتخاب و در جدول دیگر درج شود. برای مثال با کوئری حذف اطلاعات موجود در جدول tblStudentBackup را حذف کردیم و اکنون قصد داریم رکوردهای جدول tblStudent را انتخاب و آن را به جدول tblStudentBackup اضافه کنیم. برای این منظور از کوئری از نوع Append استفاده می شود. یک کوئری به روش Design ایجاد کنید. در پنجره Show Table نام جدول مبدا یعنی جدولی که قرار است اطلاعات از آن استخراج شود را انتخاب کنید. در این مثال جدول tblStudent به عنوان جدول مبدا در نظر گرفته می شود.

ایجاد کوئری

بر روی علامت * کلیک کنید تا همه رکوردهای جدول انتخاب شود. سپس در ریبون Design بر روی Append کلیک کنید. پنجره ای باز می شود که نام جدول مقصد یعنی جدولی که قرار است رکوردها در آن درج شود از شما سوال می شود. در این بخش جدول tblStudentBackup را انتخاب کنید.

ایجاد کوئری درج

کوئری را ذخیره کرده و سپس اجرا کنید. پیغام هشدار گویای این است که ۵ رکورد به جدول tblStudentBackup اضافه می شود.

هشدار درج رکورد

با کلیک بر روی Yes، تایید کرده و جدول پشتیبان دانش آموزان را باز کنید.

نتیجه کوئری درج

ایجاد کوئری درج با دستورات SQL

اکنون فرض کنید بخواهیم از طریق کدنویسی SQL رکوردها را به جدول درج کنیم. برای مثال می خواهیم به جدول tblCourseBackup رکوردهای جدول tblCourse را اضافه کنیم. یک کوئری به روش Design ایجاد کرده و پنجره Show Table را ببندید. وارد نمای SQL View شوید و دستور SELECT ; را پاک کنید. دستور زیر را بنویسید.

ایجاد کوئری درج با SQL

کوئری را اجرا کنید. پیغامی مبنی بر درج رکورد به جدول پشتیبان دروس ظاهر می شود. بر روی Yes کلیک کرده و جدول tblCourseBackup را باز کنید.

نتیجه کوئری درج

درج یک رکورد به جدول

می خواهیم به جدول دروس یک رکورد اضافه کنیم. یک کوئری به روش Design ایجاد کرده و پنجره Show Table را ببندید. وارد نمای SQL View شوید و دستور SELECT ; را پاک کنید. دستور زیر را بنویسید.

کوئری درج یک رکورد

کوئری را ذخیره کرده و سپس اجرا کنید. باید پیغامی مبنی بر اضافه شدن یک رکورد به جدول دروس ظاهر شود.

هشدار درج رکورد

بر روی Yes کلیک کرده و نتیجه را با باز کردن جدول دروس مشاهده کنید.

نتیجه کوئری درج یک رکورد

 

ایجاد کوئری درج

برای اینکه خیلی خوب نحوه ایجاد کوئری درج در اکسس را یاد بگیرید حتما فیلم آموزشی زیر را تماشا کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *