طراحی آدم آهنی با فتوشاپ

مقدمه 

برای طراحی آدم آهنی ابتدا یک قطعه فلزی که مناسب طراحی آدم آهنی باشد را پیدا کنید. سپس از ترکیب چند بخش سعی می کنیم آدم آهنی مورد نظر خود را طراحی کنیم. در این آموزش از یک تصویر به عنوان مبنا استفاده کرده و قطعات آهنی را بر روی بخش های مختلف آن قرار میدهیم تا به آدم آهنی مورد نظر برسیم. 

باز کردن فایل حاوی قطعه فلزی

تصویری که حاوی قطعه فلزی است را باز کرده و با ابزار Pen آن قطعه را از تصویر اصلی جدا کنید.

قطعه فلزی

ایجاد فایل جدید

 فایل جدید با مشخصات زیر ایجاد کنید:

پنجره New

طرح اصلی آدم آهنی

تصویر مربوط به طرح فلزی را بر روی فایل اصلی بکشید و آنرا در صورت لزوم تغییر اندازه دهید:

نقاشی آدم آهنی

انتخاب و کپی آدم آهنی

با ابزار Polygonal Lasso قسمتی از تصویر را انتخاب کنید. همانند تصویر زیر :

انتخاب بخشی از آدم آهنی

فایل مربوط به تصویر فلزی را باز کرده و انتخاب کنید و فرمانMerged Copy را اجرا کرده و به فایل اصلی باز­گشته و فرمان Paste Into را اجرا کنید. مکان آنرا جابجا کنید. حتی می­توانید آنرا بچرخانید. تصویر همانند شکل زیر تغییر می­یابد:

کپی قطعه فلزی روی نقاشی

ابزار Polygonal Lasso را انتخاب کرده و اکنون ناحیه دیگری را انتخاب کنید. بار دیگر فرمان Paste Into‌ را اجرا کنید زیرا می­خواهیم همان قطعه فلزی درون ناحیه انتخابی قرار گیرد. لایه را با نگه داشتن کلید Ctrl کلیک کنید تا انتخاب شود. با ابزار Brush‌ با رنگ مشکی ناحیه­ای همانند سایه بر روی ناحیه انتخاب بکشید. قسمتهای دایره­ای را با ابزار Elliptical Marquee انتخاب کنید، در حالیکه کلید Shift‌ را نگه داشته­اید. برای جابجایی هم کافیست همزمان کلید Space bar را نگه دارید. می­توانید ناحیه خاصی را از فایل حاوی قطعه فلزی انتخاب کرده و آنرا درون ناحیه انتخابی Paste کنید. تغییرات تا کنون به شکل زیر می­باشد:

کپی بخش دیگر

برای تمامی قسمتها از این تکنیک استفاده شده است. تغییرات را بر اساس خلاقیت خود بر روی فایل انجام دهید. برای برخی از قسمتها از ابزار Gradient استفاده شده است، همانند انگشتها و قسمت تفنگ. تصویر ایجاد شده شبیه تصویر زیر خواهد بود:

آدم آهنی

ویرایش آدم آهنی

تصویر نهایی را با فرمان Copy Merged کپی کنید. فایل مربوط به تصویر رویایی را باز کنید. فرمان Paste را اجرا کنید. فرمان Shadow/Highlights را از Adjustment موجود در منوی Image اجرا کنید. تغییراتی به شکل دلخواه روی تصویر اعمال کنید. تصویر به شکل زیر خواهد بود:

ترکیب آدم آهنی در تصویر دیگر

نورپردازی آدم آهنی

برای پاک کردن قسمت پا برای اینکه به گونه­ای به نظر برسد که درون آب است، روی لایه ماسک ایجاد کنید و با ابزار Brush به رنگ مشکی ناحیه پا را پاک کنید. از لایه کپی ایجاد کنید. فیلتر زیر را اجرا کنید:

Filter–>Render–>Lens Flare

تغییراتی همانند شکل زیر اعمال کنید. مکان نور را تغییر دهید و Ok را کلیک کنید. یکبار دیگر این فرمان را تکرار کنید با این تفاوت که مکان آن را تغییر دهید. تغییرات به شکل زیر می­باشد:

نورپردازی آدم آهنی

اکنون برای اینکه پرتو نور ادامه داشته باشد، ابزار Polygonal Lasso را انتخاب کنید. لایه جدیدی ایجاد کنید. مسیری رسم کرده و آنرا با فرمان Fill از منوی Edit‌ به رنگ سفید پر کنید. میزان Opacity را کم کنید. فیلتر Guassian Blur‌ را روی آن اجرا کنید تا به شکل دلخواه تغییر کند. از لایه کپی ایجاد کرده و آنرا در کنار نور دیگر قرار دهید و میزان Opacity آنرا کمتر کنید. تصویر به شکل زیر تغییر یافته است:

جلوه نور پردازی

می­توانید یک کپی از آن ایجاد کرده و فرمان Flip Horizontal‌ را اجرا کنید. اندازه آنرا کوچک کنید و آنرا در هر جایی که می­خواهید قرار دهید. تصویر نهایی به شکل زیر می­باشد:

نورپردازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش به صورت کاربردی و پروژه محور رد کردن