تغییر چهره با فتوشاپ

تغییر چهره در فتوشاپ

مقدمه 

شاید شما یکی از افرادی باشید که علاقمند به تغییر چهره افراد در تصاویر باشید. تغییر چهره با فتوشاپ به راحتی می توان انجام داد. اگر یک آشنایی مقدماتی با نرم افزار فتوشاپ داشته باشید، با تمرین و ممارست و نکاتی که در آموزش ارائه می شود به راحتی و به صورت حرفه ای می توانید چهره افراد را تغییر دهید. 

کپی تصویر 

تصویر اصلی را در فتوشاپ باز کنید. برای تغییر چهره باید به زاویه دو چهره توجه کرد.تصویر شخص دوم را در فتوشاپ باز کرده و با ابزار Lasso‌ چهره آن را انتخاب کنید. برای انتخاب کردن نیازی به انتخاب با دقت نیست. فرمان کپی را اجرا کرده و به فایل اصلی بازگشته و Paste را اجرا کنید. بهتر است هر دو تصویر با کیفیت یکسان باشند. نام لایه جدید را تغییر دهید در این پروژه نام آنرا Man قرار دهید. میزان Opacity را کم کنید تا تغییر را روی تصویر با دقت انجام دهیم. فرمان Free Transform را اجرا نمایید. تصویر را بچرخانید. قسمت چشم را روی هم قرار دهید. تاکنون تغییرات به شکل زیر می­باشد:

اگر لازم باشد تغییر اندازه دهید تا به شکل طبیعی تغییر یابد. پس از تایید تغییرات میزان Opacity‌ را به ۱۰۰ افزایش دهید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می­کنید باید ناحیه اضافی را پاک کنیم.

تغییر اندازه تصویر

پاک کردن فضای اضافی

روی لایه ماسک قرار دهید. ابزار Brush را به رنگ مشکی انتخاب کنید. میزان Hardness را به صفر تغییر دهید. ناحیه اضافی را پاک کنید. تصویر به شکل زیر تغییر می­یابد:

ماسک گذاری روی تصویر

تغییر رنگ پوست

اکنون باید رنگ پوست صورت را تغییر دهید. برای اینکار باید Mode‌ را به CMYK تغییر داد.فرمان زیر را بدین منظور اجرا نمایید:

Image–>Mode–>CMYK

گزینه Don’t Flatten را کلیک کنید. کلید Alt را نگه داشته و فرمان Adjustment را اجرا نمایید. گزینه Curves را انتخاب کنید. گزینه Clipping Mask را علامتدار کرده و Ok را کلیک کنید. در قسمت Channel با توجه به میزان تغییری که باید بر روی رنگ صورت گیرد گزینه مناسب را انتخاب کنید مثلاً اگر رنگ قرمز را می­خواهید کم کنید گزینه Magenta را انتخاب نمایید. در پروژه گزینه Magenta را انتخاب کرده و Ok را کلیک کنید. تغییراتی همانند تصویر زیر ایجاد کنید.

پالت Curve

بار دیگر از Channel گزینه Cyan را انتخاب کرده و تغییرات زیر را اجرا نمایید:

پالت Curve

این تغییرات از تصویری به تصویر دیگر تغییر می­کند و به تصویر بستگی دارد. تصویر تا کنون به شکل زیر تغییر یافته است:

تغییر چهره

ویرایش های نهایی

اکنون باید قسمت راست صورت را که همانند یک خط و به دو رنگ می­باشد را تغییر دهیم. تصویر زیر این میزان دو رنگی صورت را بهتر نشان می­دهد:

دو رنگ بودن چهره

ماسک روی لایه را انتخاب کنید. ابزار Brush را انتخاب کرده و میزان Hardness آنرا صفر کنید. بر روی نواحی تیره کمی کلیک کنید تا تیرگی آن ناحیه کم شود. گزینه Quick Mask را کلیک کنید. با ابزار Brush به رنگ مشکی ناحیه­ای همانند شکل زیر انتخاب نمایید و سپس به حالت Standard بازگردید.

ماسک کردن بخش مورد نظر

فرمان Inverse را اجرا کنید. از منوی Image‌ فرمان Adjustment و سپس Shadow/Highlights را انتخاب کنید. تغییراتی همانند شکل زیر اجرا کرده و Ok را کلیک کنید:

پالت Shadow/Highlight

تصویر به شکل زیر تغییر می­یابد:

پس از اعمال تغییرات

ابزار Brush را انتخاب و روی ماسک لایه کلیک کنید. ناحیه سایه زیر گردن را کمی پاک کنید. تکنیک دیگر برای تغییر این است که پالت Info را از منوی Window فعال کنید. ابزار Eye Dropper‌ را انتخاب کرده و روی رنگی که می­خواهید نمونه برداری کنید کلیک نمایید. میزان رنگهای CMYK را از پالت مشاهده کنید. بنابراین لایه Adjustment  مربوط به فرمان Curve را دوبار کلیک کرده و میزان رنگ را با توجه به عددی که در پالت Info مشاهده کردید تغییر دهید. به دلیل اینکه فرمان Curve بر روی کل صورت اعمال شده است، ناحیه چشم را نیز تحت تاثیر قرار داده است. بنابراین روی ماسکی که بر روی لایه Curve ایجاد شده کلیک نمایید. ابزار Brush را به رنگ مشکی انتخاب کرده و روی ناحیه چشم کلیک کنید تا رنگ اصلی آن دیده شود. این کار را بر روی ناحیه لب نیز انجام دهید. تصویر نهایی به شکل زیر تغییر خواهد یافت:

تصویر نهایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش به صورت کاربردی و پروژه محور رد کردن